LAPSED

Igal rühmal on välja kujunenud oma traditsioonid.
Üks ja ühine on laste sünnipäevade tähistamine ning pereüritused rühmasiseselt. Majas tervikuna on välja kujunenud traditsioone, mis peaasjalikult seonduvad riiklike ja rahvuslike tähtpäevade ning pühade tähistamisega. Lisaks kevadised poiste- ja tüdrukute päevad koolieelikutele, ekskursioonid sügisel Jõulumäele, turismitaludesse, kevadel koolieelikutele Tallinna loomaaia külastamine, kevadised matkad loodusesse.

Õppeaasta algab TARKUSEPÄEVA piduliku "Tere sõber, tere lasteaed! -peoga" lasteaia muusikasaalis, kus tervitatakse nii vanu sõpru kui tutvutakse juurdetulnutega.
Septembrikuu lõpupoole pühendatakse üks päev rahvusvahelisele südametervise päevale, kus tervistavad liikumised ning toit kogu maja perele.

Toredaks tradistsiooniks on kujunenud ka septembris peetav lasteaia sügislaat.

Oktoobrikuu teine nädal on leivanädal.
Järgnevad isadepäeva üritused, liiguvad mardid-kadrid ja aasta lõpupoole Tahma-Toomas.
Jõulukuu on tervikuna täis meisterdamisi, askeldusi, avastusi, üllatusi ja hea-laps olemist. Tähistatakse advendi-aega, kuni lõpuks jõutakse kauaoodatud jõulupeole.

Uue aasta alguses tulevad lasteaia lastele ja õpetajatele külla Sindi Muusikakooli õpilased , kes koos oma õpetajatega musitseerivad ning tutvustavad pille, millel nad mängivad. Esinejate hulgas on alati olnud arvukalt lasteaia endisi kasvandikke.

Traditsiooniline on vene algklasside ja lasteaiarühmade omavaheline kohtumine jaanuari alguses lasteaias.

Sõbrapäev on üks küünlakuu oodatumaid üritusi. Siis valmistatakse koos õpetajatega sõpradele üllatusi, korraldatakse neist lasteaia peretoas suurejooneline näitus ning seejärel käiakse rühmadel külas, et koos lustida ja pruukosti nautida. Sagedasti korraldatakse aga ka sõbrapäeval laata, mille ette valmistamisel on olnud ametis nii laste vanemad, vanavanemad, onud-tädid, õed-vennad kui ka lapsed ise koos oma rühma tädidega ning lisaks kogu maja personal. Osturõõmu, loteriiõnne, nalja ja naeru jagub siis nii väikestele kui suurtele!

Väga pidulik sündmus on vabariigi aastapäeva tähistamine.

Traditsiooniliselt külastab lasteaeda läbi aasta üks kord kuus mõni Eestimaa kutseline laste teatri- või kunstikollektiiv või üksikesineja.

Aprillis peetakse oma maja laste lauluvõistlust "Väike ööbik" ning tublimad ja julgemad esindavad lasteaeda "Sindi Ööbiku" lauluvõistlusel seltsimajas.
Volbripäeval liiguvad ringi lõbusad nõiad ja suve saabumist tähistab väike jaanilõke, rahvalikud mängud-tantsud ning suvepiknik lasteaia õuealal.

Traditsioonilisi ettevõtmisi koos lasteaga jagub läbi aasta igasse kuusse.

TÖÖTAJAD

Õppeaastat alustatakse ja kalendriaasta lõpetatakse piduliku vastuvõtuga kogu maja töötajatele.
Jõulude eel kutsutakse külla oma staa˛ikad pensionipõlve pidavad kolleegid. Koos lustitakse lõppema vana aasta. Tähistamist leiavad õpetajate- ja naistepäev.

Õpetajate päeva tähistatakse ühise väljasõiduga Eestimaa kaunitesse paikadesse eesmärgiga "Tunne Eestimaad!"
Pidulikult tähistatakse kolleegide ümmargusi juubeleid.
Asutuse juubelid leiavad pidulikku tähistamist iga viie aasta järel.